Royal Rumble rekordok!

26 nap és itt van a WWE egyik legnagyobb PPV eseménye, a Royal Rumble. A gálát 1988 óta minden év januárjában  megrendezik, és ennyi idő alatt nyilvánvaló, hogy rengeteg rekord született.Most ezekből a rekordokból írunk néhányat.
Ringben töltött idő(legtöbb)
HelyezésPankrátorIdőÉv
1Rey Mysterio1:02:122006
2Chris Benoit1:01:312004
3Bob Backlund1:01:101993
4Triple H1:00:162006
5Ric Flair1:00:021992
6Roman Reigns59:502016
7Mr. McMahon56:381999
8Stone Cold Steve Austin56:381999
9Kane53:462001
10Rick Martel52:171991
11The Rock51:321998
12Chris Jericho50:502016
13Triple H49:582009
14Dolph Ziggler49:472013
15Rey Mysterio49:242009
16CM Punk49:112014
17Seth Rollins48:312014
18Randy Orton48:272009
19Triple H48:041996
20Chris Jericho47:532013
- Félkövérrel az év győztesét jelöltük.

Többszörös győztesek
PankrátorGyőzelmek számaÉv(ek)
Stone Cold Steve Austin31997, 1998, 2001
Hulk Hogan21990, 1991
Shawn Michaels1995, 1996
John Cena2008, 2013
Batista2005, 2014
Ringben töltött idő(összesen a legtöbb)

PankrátorIdő
1Triple H3:59:37
2Chris Jericho3:55:59
3Shawn Michaels3:42:30
4Kane3:38:46
5Rey Mysterio3:20:01
6Cody Rhodes/Stardust3:08:30

Ringben töltött idő(legkevesebb)
PankrátorIdőÉv
Santino Marella0:00:012009
Warlord0:00:021989
Test0:00:031995
Owen Hart0:00:031995
Bushwhacker Luke0:00:041991
Jerry Lawler0:00:041997
Titus O'Neil0:00:042015
The Godfather0:00:052013
Gillberg0:00:071999
The Miz0:00:072007
Montel Vontavious Porter0:00:072010
Tazz0:00:102001
A legtöbb pankrátort ejtette ki
PankrátorKiejtettek számaÉv
Roman Reigns122014
Kane112001
Hulk Hogan101989
Stone Cold Steve Austin101997
Shawn Michaels81995, 1996
Stone Cold Steve Austin81999
Hulk Hogan71991
Yokozuna71993
Diesel71994
Stone Cold Steve Austin71998, 2002
Rikisi72000
The Undertaker72002
The Great Khali72007
CM Punk72011
John Cena72011
Legtöbb pankrátort ejtette ki(összesen)
PankrátorKiejtett pankrátorokRumble meccsen való részvétel
Kane4419
Shawn Michaels3912
Stone Cold Steve Austin366
The Undertaker3510
Triple H339
Big Show3011
Hulk Hogan274
Roman Reigns233
John Cena227
Randy Orton197
CM Punk186
Edge186
Batista175
Legtöbb rumble meccsen való részvétel

PankrátorRészt
vétel
Első
 Rumble
Utolsó
Rumble
1Isaac Yankem/Fake Diesel/Kane1919962016
2Shawn Michaels1219892010
3Goldust1119972016
4Big Show1120002016
5The Undertaker1019912009
6The Sultan/Fatu/Rikishi1019932004
7Mabel/Viscera/Big Daddy V919942008
8Triple H919962016
9Mark Henry919982016
10Chris Jericho920002016
11K-Kwik/R-Truth920012016
12The Miz920072016
Női résztvevők
DívaRészvétel
Chyna2 (1999, 2000)
Beth Phoenix1 (2010)
Kharma1 (2012)
Nem PPV-n leadott rumble meccsek


EseményIdőVárosHelyArénaGyőztes
1House showJanuár 17, 1994New York CityMadison Square GardenOwen Hart
3 emberes battle royal
2House showMájus 9, 1994Osaka, JapanCastle HallThe Undertaker
18 emberes Royal Rumble
3RawJúnius 15, 1998San Antonio, TexasFreeman ColiseumKane and Mankind
10-tag team Royal Rumble
4RawJanuár 11, 1999Houston, TexasCompaq CenterChyna
Corporate Rumble
5SmackDownJanuár 29, 2004Washington, D.C.MCI CenterEddie Guerrero
15-emberes SmackDown! Royal Rumble
6RawJanuár 14, 2008Mobile, AlabamaMobile Civic CenterHornswoggle
Mini Royal Rumble; törpe pankrátorokkal
7RawJanuár 31, 2011Providence, Rhode IslandDunkin' Donuts CenterJerry Lawler
7 emberes Raw Royal Rumble

Megjegyzések